DrosendorfStadtmauer_Drosendorf_Südseite_2013_II

Drosendorf je malebné městečko na Dyji, obklopené lesy a pestrou říční krajinou.
Jako jediné rakouské město je Drosendorf obepnut pásem kompletně dochovaných městských hradeb. 1,7 km zdiva přerušují pouze dvě městské brány a ohraničují věže. Barokní fasády a staré měšťanské domy rámují náměstí.

 

Město RetzRetz_-_Hauptplatz_(1)

Město Retz bylo založeno na konci 13. století z podnětu hrabství Hardegg.
Dodnes dobře dochované městské hradby s nárožní věží jsou spolu s městskými branami zřetelnými prvky původní městské zástavby. Obchod vínem a vinařství dopomohly retzským měšťanům v 16. století k netušenému bohatství. V Retzu se nachází největší rakouský historický vinný sklep, tzv. Retzské zážitkové sklepení. O rozmachu města hovoří i přepychové renesanční stavby na prostranném náměstí. Největším lákadlem je sgrafitový dům, radnice, dominikánský klášter a retzský větrný mlýn.
www.retz.at

Pulkau – Vinařské město s kulturou a tradicíPulkau_20160416_02

Při prohlídce objevíte kulturní a historické zvláštnosti města:
Kostel Krve Páně se světově proslulým skládacím pozdněgotickým oltářem z tzv. dunajské školy.
Kostel sv. Michala z 12. století s obrazy Kremser Schmidta a Paula Trogera.
Radnice v renesančním stylu s barokní fasádou.
Morový sloup a Stará pošta připomínají dávno zašlé dny. Mattesův mlýn, Pöltingský, Červený a Geraský dvůr a zbytky Perneggského dvora jsou svědky dřívějšího hospodářského významu města Pulkau.

Klášter GerasGeras_-_Stift,_Neugebäude_(2)

Klášter Geras je nejseverněji položeným rakouským klášterem, představujícím umělecký a kulturní zážitek na půdě staré klášterní tradice.
Mramorový sál, bazilika a knihovna byly vytvořeny uznávanými umělci – Trogerem, Zollerem a Winterhalterem.
Bylinná zahrada, založená podle původních plánů, skrývá přes 100 léčivých rostlin, koření, ovocných a okrasných dřevin.
Nechte se unést do světa bylinkového faráře Weidingera!

Přírodní park GerasNaturpark-Geras-Rotwild

Přírodní park Geras nabízí možnost pozorovat v areálu o rozloze 132 ha daňky, sika a jeleny v jejich přirozeném prostředí.
Dětská ZOO, jedinečná rybniční krajina a netopýří naučná stezka jsou několika pozoruhodnými atrakcemi, které přírodní park nabízí.
www.naturparkgeras.at

 

 

Rekreační středisko LangauExif_JPEG_PICTURE

Lomové jezero Langau, obklopené březovým hájem, působí zcela přírodním, přirozeným dojmem. Návštěvníci mají k dispozici velkou rekreační louku vhodnou pro rodiny s dětmi, dětské brouzdaliště, dětské hřiště a hřiště pro plážový volejbal.
Rozsáhlá vodní plocha nabízí možnosti k surfování, vodnímu lyžování nebo projížďce na nafukovacím člunu.

EggenburgEggenburg

Eggenburg patřil ve středověku k nejlépe opevněným městům.

Za vidění stojí dochované městské hradby s přístupnými vyhlídkovými částmi, historické náměstí s honosnými stavbami i působivé muzejní sbírky.

Hrad RaabsRaabs_castle_1995_01

Hrad Raabs představuje protáhlý hradní areál tyčící se na skalním hřbetu vysoko nad městem Raabs na Dyji. První zmínka o hradu pochází z roku 1100.
Velmi dobře se dochovaly nejen mocné věže, zdi a klenby, ale i kamenné točité schodiště, gotické fresky, čtyřicetimetrová studna i hradní kaple. Hrad se dnes nachází v soukromém vlastnictví.

Klášter Pernegg s postním centrem a hostincemStift_Pernegg_-_Stiftskirche

Ženský kanovnický klášter Pernegg, založený již v roce 1153 hrabětem Ulrichem II. von Pernegg, má za sebou pohnuté dějiny.
V 15. století byl zpustošen husity a roku 1644 byl převeden na samostatný mužský kanovnický klášter.

Benediktinský klášter AltenburgAltenburg

Barokní klenot Waldviertelu a „klášter pod klášterem“ představují jedinečný zážitek.
Barokní klenot Waldviertelu a „klášter pod klášterem“ jsou pro každého návštěvníka jedinečným zážitkem. Klášterní kostel, císařské schody, knihovna a krypta jsou nejpůsobivějšími důkazy barokní tvůrčí síly. Honosné sály jsou doplněny freskami malíře Paula Trogera.
Od roku 2006 lze v klášteře nově navštívit i „Zahradu víry“: hinduismus, buddhismus, židovství a islám jsou symbolicky zpodobněny uprostřed křesťanské klášterní zahrady.

Zážitkový vlak Reblaus ExpressReblaus Express

Vedlejší trať z Retzu do Drosendorfu je využívána jako nostalgická železnice s víkendovým provozem.Přes Manhartsberg vzhůru do Waldviertelu Vás doveze dieselová starobylá souprava s historickými vagony s otevřenou platformou!